JestemDzieckiem.pl
Ilość: 0 

Tabele rozmiarów

Chcesz się upewnić, czy odzież w wybranym rozmiarze dopasowana jest do sylwetki Twojego dziecka? W tej zakładce znajdziesz tabele zawierające szczegółowe opisy rozmiarów używane przez poszczególnych producentów. Posegregowaliśmy je w kolejności alfabetycznej, wg marek/producentów. Zamieściliśmy tutaj również orientacyjne tabele wiekowe dotyczące wzrostu i długości stóp dziecka, które pozwolą ułatwić wybór odzieży lub obuwia, gdy nie znamy rozmiaru.

Tabele odzieży Tabele obuwia   
 
Poniżej przedstawiamy tabele wiekowe dotyczące wzrostu i długości stopy dziecka. Należy pamiętać, że każde dziecko rozwija się inaczej, zgodnie ze swym indywidualnym cyklem rozwojowym, dlatego podane w tabelach przedziały wiekowe mają jedynie charakter orientacyjny.
 
   Jak zmierzyć stopę dziecka?
  
Prezentujemy 4 sposoby na dokładne zmierzenie małych i dużych stópek. To proste! Można to zrobić:

 
  • stawiając stópkę dziecka przy ścianie
Możesz postawić stópkę dziecka przy ścianie, tak aby za piętą był kąt prosty. Podłóż wcześniej kartkę papieru (najlepiej w kratkę) tak, aby była ona dosunięta do ściany, a następnie zaznacz długopisem na kartce długość najdłuższego paluszka (nie u każdego jest to duży paluch). Powtórz czynność dla drugiej stopy, dokonując pomiaru obydwu stópek dziecka. Pamiętaj, że dziecko musi równomiernie obciążać obie stopy stojąc prosto, w lekkim rozkroku. Teraz zmierz długość od brzegu kartki do zaznaczenia. W przypadku ewentualnych różnic w długości bierzemy pod uwagę długość stópki większej. 
 
  • wkładając stópkę do pudełka
Innym sposobem jest włożenie nóżki dziecka, do tekturowego, dość sztywnego pudełka. Dosuń piętę do jednego boku, a następnie dokładnie zaznacz długopisem koniec najdłuższego paluszka (nie u każdego jest to duży paluch). Powtórz czynność dla drugiej stopy, dokonując pomiaru obydwu stópek dziecka. Pamiętaj, że dziecko musi równomiernie obciążać obie stopy stojąc prosto, w lekkim rozkroku. Teraz wystarczy zmierzyć centymetrem lub linijką długość od boku pudełka do zaznaczenia. W przypadku ewentualnych różnic w długości bierzemy pod uwagę długość stópki większej.
 
  • smarując kremem lub oliwką stópki dziecka
Posmaruj i odciśnij je na papierze. Zmierz ślad i gotowe. W przypadku ewentualnych różnic w długości bierzemy pod uwagę długość stópki większej.
 
  • odrysowując kontur stopy na kartce
Jest to bardzo dobry sposób zmierzenia stóp u starszych dzieci. Połóż kartkę na równym podłożu, a następnie obrysuj kolejno obie stopy, trzymając ołówek tuż przy stopie. Pamiętaj, że dziecko musi równomiernie obciążać obie stopy stojąc prosto, w lekkim rozkroku. Zmierz odległość od czubka pięty do czubka najdalej wysuniętego palca stopy (nie u każdego jest to duży paluch). W przypadku ewentualnych różnic w długości bierzemy pod uwagę długość stopy większej.
    Jak wybrać rozmiar obuwia?
  
W tabeli rozmiarów, w wierszu "Zalecana długość stopy w momencie zakupu bucików" znajdujemy wielkość, którą zmierzyliśmy dziecku. Odczytujemy odpowiadający tej długości rozmiar obuwia i gotowe! W tabeli znajduje się także wiersz "Długość wkładki bucików" odpowiadający wewnętrznej długości bucika. Wymiary w tym wierszu są dlatego dokładnie o 1cm dłuższe od wymiarów podanych w wierszu "Zalecana długość stopy w momencie zakupu bucików", by zostawić luz na paluszki. Stopa dziecka rośnie przeciętnie 1 cm rocznie. Rodzice powinni zadbać, by kupować buty wraz z rozwojem dziecka. Pamiętajmy o tym, by stopę dziecka mierzyć co trzy miesiące, w celu sprawdzenia, czy buty nie są za małe.
 

                                                                                                                                                                                                                                      
                                  
   Jak zmierzyć swoje dziecko?Do interpretacji naszych tabel niezbędne nam będą wymiary naszej pociechy. Na obrazku obok zaznaczyliśmy gdzie powinno zmierzyć się:
  • A - Wzrost
  • B - Obwód klatki piersiowej
  • C - Obwód pasa
  • D - Obwód bioder
  • E - Obwód głowy


   Tabele rozmiarowe

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
< powrót