JestemDzieckiem.pl
Ilość: 0 

Zdrowie i rozwój Twojego malucha

Sortuj po:
Wyników na stronie:
1 z 5
Wraz z pojawieniem się pociechy, zaczynają również pojawiać się pytania związane z opieką nad nim. Jednym z nich jest pytanie o bezpieczny sen dziecka. Ponieważ pytań jest wiele przygotowaliśmy krótki poradnik z najczęściej zadawanymi pytaniami na temat zdrowego snu dziecka w oparciu o spanie w śpiworku niemowlęcym. Takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne wśród rodziców. Spanie w śpiworku jest bezpieczne i wygodne, a śpiworki Grobag dodatkowo posiadają rekomendację organizacji na rzecz zapobiegania przypadkom śmierci...
czytaj całość
Kilka trójek na początek.. Co trzecie dziecko między trzecim tygodniem a trzecim miesiącem życia zmaga się z przykrą dolegliwością jaką jest kolka. Jej napadowy charakter polegający na nieustannym płaczu dziecka przez mniej więcej trzy godziny, co najmniej trzy razy w tygodniu i przez nie mniej niż trzy tygodnie, może doprowadzić rodziców do granic załamania nerwowego. Taki scenariusz nie jest zbyt optymistyczny dla nowo upieczonych rodziców, ale bardzo często zdarzający się.
czytaj całość
Śmierć łóżeczkowa, a właściwie zespół nagłego zgonu niemowląt (ang. Sudden Infant Death Syndrome – SIDS), spędza sen z powiek wielu rodzicom. Tym bardziej, że nadal, lekarze są w stanie wyjaśnić jedynie 25% tego typu zgonów. W pozostałej przeważającej większości przypadków, przyczyny są niejasne lub trudne do jednoznacznego ustalenia.
czytaj całość
Część osób nawet nie wie, że istnieje inna metoda kąpieli niemowlaka poza tą tradycyjną w wanience. Inni wiedzą, ale są pełni obaw i nawet nie chcą próbować. Tymczasem kąpiel w wiaderku do kąpieli ma bardzo pozytywny wpływ na najmłodszych. Jaki? Zapraszamy do przeczytania wywiadu, w którym Maciej Borowiec – prywatnie tata, który korzystał z wiaderka, zawodowo dystrybutor Tummy Tub na Polskę – opowiada o kąpieli w wiaderku.
czytaj całość
Operacja Nocnik
0
Dodano: 2011-04-11
Nauka korzystania z nocnika to nie lada wyzwanie, zarówno dla maluchów, jak i dla ich rodziców. O ile dzieci będą się po prostu zapoznawać z nowym towarzyszem, o tyle rodzice muszą najpierw podjąć kilka istotnych decyzji. Kiedy rozpocząć naukę? Jakie czynniki wziąć pod uwagę? Jakimi metodami wpłynąć na malucha, aby chętnie korzystał z nocnika? I wreszcie - jaki nocnik wybrać?
czytaj całość
do góry
Wyników na stronie:
1 z 5