JestemDzieckiem.pl
Ilość: 0 

Ciąża i połóg

Sortuj po:
Wyników na stronie:
1 z 4
Prenatalne zdrowie maluszka
0
Dodano: 2010-10-06
System zdrowotny dziecka kształtuje się na wiele tygodni wcześniej od momentu narodzin. Budowany jest w znacznej części dzięki odżywianiu się mamy. Czas ciąży to wymagający okres zarówno dla mamy jak i dziecka. To też doskonały moment do prenatalnej opieki – czy to psychofizycznej bądź zdrowotnej nienarodzonego jeszcze dziecka. Przecież czas to... zdrowie!
czytaj całość
Ciążowe mity
0
Dodano: 2010-09-02
Nadmiernie wytężony okres intensywnej fizycznie i psychicznie 9-cio miesięcznej drogi prowadzącej do urodzenia dziecka w czasie ciąży, nie od dziś nastręcza mnóstwa wątpliwości, a jeszcze więcej ''cennych'' rad i tyle samo błędnych zachowań. Pragniemy przedstawić mity towarzyszące ciąży, częstokroć mylne i powodujące zbyteczne obawy. Wszelkich niepotrzebnych stresów każda mama z pewnością chciałaby sobie zaoszczędzić.
czytaj całość
Ku bezpiecznemu porodowi
0
Dodano: 2010-09-02
Poród – chwila mocno zapadająca w pamięć matki przyszłego dziecka i obecnego przy porodzie ojca. Moment bliskiego rozwiązania wiąże się nie tylko z licznymi i wcześniejszymi fizycznymi obciążeniami, lecz i psychicznym ciężarem odpowiedzialności. A także z najzwyklejszymi, ludzkimi obawami o przebieg narodzin synka lub córeczki, na które długo - bo 9 miesięcy - wyczekują tata i mama. Narodzin ich najcenniejszego skarbu.
czytaj całość
Cytomegalia, listerioza, toksoplazmoza, opryszczka, grypa – żeński rodzaj gramatyczny tych chorób może być tłumaczony lubością, z jaką polują na ciężarne kobiety ich liczne drobnoustroje. Stanowią one niemałe zagrożenie dla rozwijającego się płodu. Jakie są ich objawy i skutki? Te i inne informacje postaramy się przybliżyć wszystkim przyszłym mamom, będącym w stanie błogosławionym.
czytaj całość
Mama odpoczywa
0
Dodano: 2010-08-03
Podróże w czasie ciąży najbezpieczniejsze są w drugim trymestrze, kiedy to przeszłaś najbardziej zagrażający dla ciąży moment i masz ochotę odetchnąć po chwilach pełnych wahań nastroju oraz po męczących Cię nudnościach i bezsennych nocach. Z drugiej strony jesteś jeszcze przed czasem, w którym możliwy jest wcześniejszy poród. Powiedzmy sobie szczerze, potrzebujesz wypoczynku po pierwszym trymestrze i dobrze zrobisz, nabierając siły przed porodem.
czytaj całość
do góry
Wyników na stronie:
1 z 4