JestemDzieckiem.pl
Ilość: 0 

Tadek niejadek, czyli żywienie dzieci

Sortuj po:
Wyników na stronie:
1 z 1
Był sobie mały Tadek-niejadek, bardzo mozolnie zjadał obiadek... Wierszyk o Tadku-niejadku znamy wszyscy. Wielu rodziców Tadków-niejadków ma w domu i co dzień boryka się z problemami, jak zachęcić dziecko do jedzenia, co zrobić z grymaszącym przy stole maluchem. Czasem wynika to z niewiedzy o zmieniających się wraz z rozwojem dziecka jego potrzebach żywieniowych. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, by móc wykorzystać kilka chwytów i sztuczek, dzięki którym można zaoszczędzić dziecku stresujących sytuacji i wyrobić w nim pozytywne...
czytaj całość
Uciążliwa, będąca utrapieniem, lecz powstała w nas – alergia. Od najmłodszych lat dziecka, rodzice z drżeniem serca boją się o jej wystąpienie w rozwijającym się organizmie ich pociechy. Naprawdę wielkim szczęściem jest jej całkowity brak. Co gorsza – dosyć trudno zrezygnować z podstawowych pokarmów ją wywołujących. Czym się kierować, jak zminimalizować ze strony odżywiania ryzyko alergii?
czytaj całość
Ów spór nie idzie jak po maśle – rzekłaby przeceniana margaryna. Dbam o Twe serce, nie gustuję w cholesterolu, nie pochłaniam jak masło pozostałych mikroelementów ze smacznej kanapki – margaryna pysznie wyłożyła swe zdanie, jak kawę na ławę. Hola, hola! - masło wyłuszcza swe racje: To w niej odkłada się rakotwórczy tłuszcz, jej makijaż to polepszacze smaku i barwniki, a podkład – emulgator. Ja zaś posiadam witaminy A i D, no i ten mój smak... Aby oba składniki nie szły na noże w tym sporze, niech dyplomatycznie o ich racjach...
czytaj całość
Prawdziwe jedzenie
0
Dodano: 2010-10-06
Co by tu zjeść? Kolorowy cheeseburger pachnący tak smacznie, czy może czekoladowy deser lodowy w śmietankowym sosie waniliowym? Nie lada dylemat. Albo: owocowa sałatka lub warzywny sok. Dziecko nie ma żadnej wątpliwości, powyższy wybór to dla niego żaden powód do wewnętrznego rozdarcia. Opowie się za pierwszą opcją. Co na to puste kalorie, cukier w cukrze, a na koniec końców – zdrowie malucha?
czytaj całość
Pragnienie zdrowia
0
Dodano: 2010-10-06
Ach, czysta i orzeźwiająca woda... Lecz nie dla wszystkich jest ona tak kusząca, no bo przezroczysta, bezzapachowa i jakaś taka surowa, nijaka. Szczególnie dla maluchów, gdzie w ich początkowych latkach życia, nie tylko walczyć trzeba z ich nowymi, nie zawsze właściwymi upodobaniami, ale z już określonym gustem. Nie bywa to łatwe, ale nakłonienie dziecka do rozkoszowania podniebienia wodą nie jest obojętne rodzicowi i naprawdę dużo czasu nie musi upłynąć, nim mama razem z tatą osiągną ten szczytny, zdrowotny zamiar.
czytaj całość
do góry
Wyników na stronie:
1 z 1