JestemDzieckiem.pl
Ilość: 0 

Wychowanie, czyli dążymy do ideału

Sortuj po:
Wyników na stronie:
1 z 2
ABC czytania dzieciom
0
Dodano: 2010-11-23
Język stanowi bodaj najważniejsze narzędzie, jakim posługuje się każdy człowiek, zarówno dziecko, jak i dorosły. Od tego, w jaki sposób będziemy kształtować nasz język oraz wpływać na rozwój języka, którym w przyszłości posługiwać się będzie nasze dziecko, zależy jakość jego funkcjonowania w świecie, kontaktu z innymi ludźmi. Dlatego niezwykle ważne jest, aby jak najwcześniej zapewnić dziecku możliwość dostępu do niczym nieograniczonych obszarów wiedzy, możliwość usprawniania umysłu. Celu tego nie osiągniemy bez...
czytaj całość
Młodych pakt o nieagresji
0
Dodano: 2010-10-19
Różnego rodzaju media, serwujące rozmaity repertuar od dziecięcego po ten dla dorosłych są łatwo dostępne. Zachowania agresywne może nie tylko lansować źle dobrana ramówka, czy niewskazany film emitowany zbyt wcześnie. Do tego typu problemów może przyczyniać się również bieda w domu dziecka, które stara sobie rekompensować braki materialne, potrzeby lub swoją "gorszość" na innych osobach.
czytaj całość
Dziecko w dobrych rękach
0
Dodano: 2010-10-06
Wybór odpowiedniej osoby, nie tylko na określone stanowisko potężnej firmy, lecz i w przypadku opiekunki do dziecka ma kluczowy wpływ na to, co najcenniejsze dla przyszłego pracodawcy. To na czym zależy rodzicom najbardziej – bezpieczeństwo pociechy i jej niezakłócony rozwój – często, w czasach nieustającego pędu może być niezwykle zagrożone. Pierwsze latka od narodzin dziecka są przecież szczególnie istotne.
czytaj całość
Mamusiu, tatusiu – siusiu...
0
Dodano: 2010-10-06
Mały świat dziecka jest bardziej skomplikowany niż świat dorosłych – to jakby rozwijająca się wysepka w okalającym ją morzu potrzeb, pokus i zagrożeń. A propos morza – jedną ze spraw frapujących rodziców, a także maluszka jest pożegnanie z pieluchą. Stopniowe przechodzenie z okresu kilku miesięcy życia do kolejnych latek dziecka wiąże się z usamodzielnianiem malca przez rodziców.
czytaj całość
Za pasem pierwszy dzień w szkole
0
Dodano: 2010-09-02
Start dziecka w istotny etap edukacyjny jakim jest szkoła podstawowa, niesie ze sobą liczne wątpliwości dla rodziców, jak najlepiej przygotować i psychicznie nastawić malca do wykonania tego śmiałego, oświatowego kroku. Rzecz jasna, iż stres narasta proporcjonalnie do nadejścia 1 września w głowie przyszłego ucznia. Rolą rodziców jest poznanie stopnia tak zwanej dojrzałości szkolnej swego dziecka, a zarazem rozwianie wątpliwości 7-latka.
czytaj całość
do góry
Wyników na stronie:
1 z 2