JestemDzieckiem.pl
Ilość: 0 

Uwaga! Dziecko zagrożone

Sortuj po:
Wyników na stronie:
1 z 1
Dziecko a telewizja
0
Dodano: 2010-10-06
Kiedyś (podczas powolnego rozwoju technologii) niemal z namaszczeniem siadało się przed ekranem i oglądało Dobranocki czy Teleranki, serwując dziecku prócz typowych zestawów zabawek dźwiękowych czy obrazkowych zupełnie inną atrakcję: bajki telewizyjne. Wtedy to wynalazek telewizora był sam w sobie czymś niezwykłym, a co dopiero emitowana w nim bajka animowana. Dziś zaś medium telewizji stało się na tyle oczywiste, że wręcz bliskie człowiekowi. Jest chwilowo wyodrębnioną fizycznie witryną na cieszące umysł, wzrok i słuch programy.
czytaj całość
Place zabaw pod lupą
0
Dodano: 2010-10-06
Drabinki, zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele – zawrotna pokusa zabawy gna malca na place zabaw, jednak tak prędkim krokiem nie udają się tam już rodzice dziecka. Otóż wątpliwości nastręczają niekiedy fatalne stany jakościowe i eksploatacyjne niektórych miejsc do aktywnego spędzania czasu z dziećmi. Nierzadko są to te pobliskie wielu domostwom... Wszyscy przecież wiemy o wprawnym oku rodzica, które w porę odnajdzie wszelkie uchybienia w miejscach zabaw jego dziecka.
czytaj całość
Problem używek
0
Dodano: 2010-09-02
Każdy dramat zaczyna się niewinnie. Również ten ludzki. Groźne używki: narkotyki, alkohol, papierosy to prowodyrowie niebezpiecznych uzależnień, nierzadko z tragicznym finałem na scenie życia. Tragedia swe pierwsze akty nieśmiale rozpoczyna podczas poznawania świata krok po kroku, kiedy młody człowiek, który ma wiele dróg do wyboru, nierzadko wybiera tę pozornie wygodną. Mimo wielu ostrzeżeń...
czytaj całość
Bezpieczeństwo dziecka w sieci
0
Dodano: 2010-09-02
Nie tylko dorośli muszą się mieć na baczności. Jeśli grozi im zagrożenie ze strony hakerów (kradzież danych osobowych, haseł) na równi z wirusami komputerowymi, to i na dzieci przed "pecetami” czyha znacznie więcej niebezpieczeństw, w coraz to nowszych formach. Dostęp do zakazanych treści czy nadmierna ufność osobom po drugiej stronie monitora to kolejne zagrożenia dla małego internauty.
czytaj całość
Zabawka komórkowa?
0
Dodano: 2010-09-02
Szpan, potrzeba nowego, atrakcyjnego gadżetu czy oznaka odpowiedzialności? Tu odpowiedzi nie udzieli wysłanie zwrotnego SMS-a czy darmowy pakiet rozmów do nie wiadomo kogo. Prężny rozwój technologii nie umyka również naszym pociechom. Widok małego dziecka z telefonem komórkowym nie dziwi, lecz jaka naprawdę jest jego rola w rękach małolata? Czy naprawdę jest to aż tak konieczny "bajer" w rękach coraz młodszych dzieci?
czytaj całość
do góry
Wyników na stronie:
1 z 1