JestemDzieckiem.pl
Ilość: 0 

0
Piękna, błogosławiona...

Dodano: 2010-10-06
Okres ciąży to nie tylko piękny czas w znaczeniu przenośnym. To również okres rozkwitu kobiety, po wielokroć szczęśliwości służebnej jej wyglądowi z faktu zostania mamą. Aby nadążyć za zmieniającymi się stylami, moda ciążowa wychodzi naprzeciw każdej pani. Obwisłe tkaniny zastępowane są tymi bardziej dopasowanymi, szykownymi, w ciekawych kolorach czy wzornictwie. Wszak, nowa odzież to jedna z rzeczy tego świata poprawiająca samopoczucie kobiety...

Na każdym kroku można zaobserwować ten trend, czy to na ulicach lub w mediach: poradnikach, Internecie lub telewizji – moda ciążowa z pewnością zainteresuje swą ofertą przyszłą mamę. I żonę, która chce być nadal promieniejącą i atrakcyjną dla swego męża.


Mamy strój
Mimo dość intensywnego rozwoju tego typu mody, ale przy jeszcze raczkującej ilości sklepów z ową ofertą, warto wypatrywać i zaopatrzyć się w naprawdę kobiece stroje, niekoniecznie rozmiarów XXL i większych, podkreślające ten szczególny czas dla ciężarnej kobiety. Jak i niezawoalujące jej urody.
A przecież może być jak dotychczas, chociaż każda przyszła mama wyczuwa nadchodzącą rewolucję – nadal można dbać o swe uczesanie, delikatny makijaż i odzienie. Wiemy, że to nie lada wyzwanie przy natłoku obowiązków i wiemy też, że każda mama będzie zainteresowana dbaniem o swoje piękno w tym wyjątkowym czasie.


Gdy o gustach się nie dyskutuje, w co więc celować na rynku konfekcyjnym?
Powietrze, brak ucisku i włókna naturalne – ogólnie rzecz biorąc: wygoda – to minidekalog kobiety z coraz bardziej zaawansowaną ciążą. Powiększające się ciało przyszłej mamy potrzebuje nie tylko dostosowywanej z czasem odzieży. Stąd często potęguje przekonanie oszczędnościowe dla mam, które wybierają uniwersalne, duże rozmiary. A główny nacisk kładziony musi być na tkaniny bez sztucznych domieszek. Pozwolą one skórze w znacznym stopniu ułatwić aspirację, czy oddalić ewentualne podrażnienia. Nie inaczej jest z bielizną.
Z racji powiększających się piersi należy o nie zadbać, gdyż z czasem ich waga może działać na nie nazbyt rozciągająco – stąd potrzeba zakupu stanika podtrzymującego i bezuciskowego, o dość sztywnych ramiączkach. Gdy powiększony brzuch nadmiernie ciąży, z pomocą przychodzą pasy ciążowe. Nie zapominaj również o kosmetykach, mających na celu pielęgnację Twego ciała.
Ubranie wierzchnie – na przykład spodnie – nie powinny być utrzymywane na pasku, podobnie jak całość – górne stroje nie mogą uciskać piersi czy brzucha, muszą jednak być odpowiednie względem aktualnej pory roku. Warto ubarwiać zestaw ubrań na co dzień, celować w kolorowe odcienie. Co do butów – pamiętajmy o poprawce na wielkość rozmiaru swej stopy. Najlepsze obuwie to to na płaskiej podeszwie – nie tylko zachowuje neutralną równowagę, ale i nie tamuje krążenia i odciąża nogi, na których spoczywają teraz dwa istnienia. Domowy raj dla stopy to klapki z miękką piętą. Niech ciąża nie dyskredytuje urody pań! Niech nie boją się zakrywać swojego gorsu czy nóg – co innego brzuch, ale i w tej materii coraz więcej kobiet rezygnuje z workowatych sukien czy bluz i szmizjerek. Tak więc ciąża nie jest wyrokiem dla Waszej skóry, włosów, rąk, nóg czy piersi.  Kobiecości. Nie wolno o tym zapominać – z pewnością nienarodzonemu dziecku udzieli się dobre samopoczucie pań. Nie wspominając o partnerze.


Owocowe sylwetki – ubiór w dobrym smaku
Panie o sylwetce "jabłka" gustować winny w sukienki o dekolcie w literę V, a długość tego stroju powinna sięgać od ramion ku kolanom. Sukienki te muszą mieć krój odcięty pod biustem. Spodnie – to klasyka: lekko rozszerzane u dołu, wystrzegać należy się rurek (w tym lepiej wyglądają panie o drobnej figurze; dobrze im również w ołówkowych spódnicach). Panie zaś o sylwetce typu "gruszka" powinny zaopatrzyć się w sukienki rozwidlające się według litery A, mogą być przewiązywane z boku. Spodnie klasyczne – dobrze jeśli jest w nich również stretch. Wskazane jest noszenie spódnic trapezowych (podobnie jak panie o większej posturze, które celować powinny także w tuniki). Przyszłe mamy jeszcze bardziej wypięknieją! Tyle rad – trudno wyrokować o stylach na dany sezon w tej kwestii. Na czoło wysuwa się praktyczny i wygodny wymiar tych strojów, niż określone i przodujące modele. Nieprawdaż, że ciąża to okres odkrywania w sobie jeszcze coraz bardziej kobiecości?


Czy koszula najbliższa ciału?
Odzież ciążowa idąca z duchem czasu pozwala zaoszczędzić młodym mamom wiele pieniędzy, gdyż ubrania dla brzemiennych kobiet posiadają różne taśmy i wstawki, umożliwiające zmianę rozmiaru wraz ze wzrastającą wagą przyszłej mamusi. Oczywiście zamieszanie z doborem odpowiedniej odzieży wiąże się z sytuacjami zewnętrznymi, takimi jak wyjście na spacer lub pobyt w pracy bądź u znajomych. W domu króluje swoboda ubraniowa, ale czy przyszła mama będzie sobie odmawiała piękna? Wszak nie szata zdobi człowieka, a szczęśliwa mama to i tak bez wątpienia piękna mama!

Błażej Polcyn

Komentarze

ilość komentarzy: 0

Facebook:  

Temat:     

Treśc komentarza:  

Przepisz kod z obrazka: Captcha Podpis:     

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.