JestemDzieckiem.pl
Ilość: 0 

0
Pierwszy roczek

Dodano: 2010-10-06
Oj, będzie się działo! Z pewnością pierwsze urodziny pociechy, która coraz bardziej zżywa się z rodzicami, oswaja z rzeczywistością, muszą mieć należytą oprawę, odpowiednią rangę, atmosferę – w końcu to dziś jest ten wyjątkowy dzień Twego malca, który lubi być w centrum uwagi. Jak się przygotować, jaki prezent sprawić takiemu solenizantowi, aby ta data była naprawdę szczególna?Chwila to niezapomniana, na ostatnie godziny przed uroczystością zgiełk niesamowity! Pierwsze najlepsze – to właśnie te urodziny w życiu nie tylko dziecka, ale i mamy, i taty są wyjątkowe. Jakie więc kroki poczynić, czego dopilnować, aby w tym dniu z ust Waszego dziecka nie schodził uśmiech?


Krok po kroku, coraz bliżej roczku
Przede wszystkim całość uroczystości urodzinowych musi być skondensowana, czyli krótka, z charakterystycznymi punktami, których nie może zabraknąć. Nie przesadzajmy z długością takiego przyjęcia – najlepiej, by trwało niecałe pół dnia, czyli od godzin popołudniowych. Sama zabawa powinna trać do 4 godzin, gdyż później maluch może wykazywać oznaki zmęczenia.
Bez tortu nie odbędzie się ten dzień. Najlepiej jak będzie on skomponowany z podobizną jakiejś postaci z bajki lub misia czy w barwnej kolorystyce. Tak jak nie może zabraknąć przysłowiowej wisienki na torcie, tak za gwóźdź programu, prócz prezentów, podczas urodzin uchodzić musi świeczka na słodkim wypieku. Zdmuchnięta przez dziecko czy przy pomocy rodziców jest doprawdy uchwytną chwilą. Równie ważne jak pojawienie się wyjątkowego tortu, musi być jego przepyszny smak. Umorusana buzia malca będzie tego najlepszym znakiem!
Nie byłoby tyle poświeceń i pracy nad tym pięknym dniem, gdyby nie pragnienie jego upamiętnienia. Szczególnie chwil poprzedzających pierwsze urodziny. Tym jest doskonały wynalazek z dawnych czasów – album dziecięcy powstający od chwil narodzin. Ten niemal quasi-reportażowy podarek będzie sprawcą niejednej łezki, zakręconej w oku dorosłej osoby, która wraca do swych lat "dziecięctwa". Również kamery potrafią przypomnieć po latach "jak to było", odtworzyć dźwięk, mimikę, tembr śmiechu i specyficzne głoski malca. Zmontowany film lub zdjęcia i kadry poszczególnych scen w formie prezentacji multimedialnej to oryginalna inicjatywa, której z pomocą przychodzi duch coraz bardziej nowoczesnych czasów.


Taki drobiazg
Czy o czymś tu się zapomniało? Ależ o prezentach! Aby naprawdę poczynić prawdziwą niespodziankę, niech ojcowie i matki chrzestne, dziadkowie i bacie, znajomi zawczasu skonsultują decyzję zakupu danej zabawki z rodzicami, aby nie zdublowała się ona z już posiadaną przez brzdąca. Co jest na topie w okresie żyjącego już od roku na tym świecie bąbla? Na pewno z prezentów liczą się:

 

 • wszelkie grające zabawki, wygrywające różne melodie lub emitujące śmieszne dźwięki albo pojedyncze wyrazy

 • maty dźwiękowe

 • samochodzik do odpychania nogami

 • mały rowerek 3-kołowy

 • bujaki

 • zestawy do zabaw domowych

 • domek do zabawy

 • ubrania i obuwie

 • klocki

 • kolorowe sortery klocków, piramidki edukacyjne

 • DVD z ulubionymi bajkami

 • rozmaite książeczki.

 

Jak widać wybór nie jest ograniczony, a dodatkowo oryginalne czy ponadczasowe prezenty po latach dodatkowo przypomną o tym niepowtarzalnym dniu.


366 dzień pora zacząć...
Po Gwiazdce, Zajączku, Dniu Dziecka, imieniny i urodziny są wyczekiwane z wielkim utęsknieniem przez malucha, jak i najbliższą rodzinę. Oczko w głowie wszystkich, jakim jest dziecko, będzie odczuwało ten dzień jak każdy inny, mimo licznych tuleń każdego z osobna, zabaw z dziećmi z rodziny, wesołej muzyki, błysków fleszy, kolorowych zabawek, cudownych dań i ich zapachów – uff! Cóż, pierwszy roczek zdarza się tylko raz.

Wszystkiego najlepszego!

Błażej Polcyn

Komentarze

ilość komentarzy: 0

Facebook:  

Temat:     

Treśc komentarza:  

Przepisz kod z obrazka: Captcha Podpis:     

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.