JestemDzieckiem.pl
Ilość: 0 

0
Mama odpoczywa

Dodano: 2010-08-03
Podróże w czasie ciąży najbezpieczniejsze są w drugim trymestrze, kiedy to przeszłaś najbardziej zagrażający dla ciąży moment i masz ochotę odetchnąć po chwilach pełnych wahań nastroju oraz po męczących Cię nudnościach i bezsennych nocach. Z drugiej strony jesteś jeszcze przed czasem, w którym możliwy jest wcześniejszy poród. Powiedzmy sobie szczerze, potrzebujesz wypoczynku po pierwszym trymestrze i dobrze zrobisz, nabierając siły przed porodem.Do wyboru masz wiele dróg – możesz zostać w kraju, udać się w góry, nad morze lub jezioro, możesz również polecieć za granicę. Podróż samolotem nie jest niebezpieczna dla przyszłych mam, które przeżywają ciążę bez powikłań. Natomiast przed wylotem udaj się do lekarza i opowiedz mu o swoich planach. Specjalista wykluczy możliwość istnienia takich chorób jak cukrzyca czy nadciśnienie. Jeżeli okaże się, że podróż za granicę nie jest dla Ciebie wskazana, wybierz miejsce położone bliżej, do którego możesz z łatwością dotrzeć.

Nie nastawiaj się na wielogodzinne podróże. Wybierz miejsce racjonalnie blisko lub zaplanuj przerwy w trasie. Pamiętaj o stanie, w którym się znajdujesz – raczej nie będziesz wspinać się po górach, ani obcować ze zwierzętami. Jeżeli wybierasz się za granicę, niech Twój wybór padnie na kraj zbliżony klimatem do tego, w którym czujesz się najlepiej. Zarazem sprawdź możliwość bezpiecznego wypoczywania w Twoim osobistym raju – niestety, szczepionki przed wyjazdem odpadają.

Sprawdź, gdzie znajdują się punkty zdrowotne w miejscowości, do której się wybierasz i nie zapomnij o ubezpieczeniu. Zabierz ze sobą leki zapisane przez lekarza i historię Twojej ciąży, jak i przebytych chorób. Informacje mogą się przydać, gdy poczujesz się nieco gorzej lub zasłabniesz w czasie wakacji. Zmęczenie spowodowane trasą może dać Ci się we znaki, co również nierzadko wymaga interwencji lekarza. Postaraj się lecieć lub jechać w najwygodniejszej dla Ciebie pozycji, np. rozłóż siedzenie, zabierz poduszkę pod plecy i specjalną, podróżną poduszkę pod kark. Pamiętaj również o wygodnej bieliźnie i ubraniu, a do podręcznego bagażu zapakuj mokre chusteczki, które ułatwią Ci obmycie twarzy, rąk, a także odświeżenie okolic intymnych.
          
Udaj się na wizytę lekarską przed wyjazdem i zapytaj o receptę na lekarstwa, które możesz brać podczas standardowych dolegliwości związanych z podróżami. Zaopatrz się w to, co pasuje do Twojego stylu przeżywania ciąży i pomoże z dolegliwościami żołądkowymi, bólami głowy lub chorobą lokomocyjną.

Komentarze

ilość komentarzy: 0

Facebook:  

Temat:     

Treśc komentarza:  

Przepisz kod z obrazka: Captcha Podpis:     

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.