JestemDzieckiem.pl
Ilość: 0 

1
Bezpieczny sen dziecka - co warto wiedzieć

Dodano: 2013-11-04
Wraz z pojawieniem się pociechy, zaczynają również pojawiać się pytania związane z opieką nad nim. Jednym z nich jest pytanie o bezpieczny sen dziecka. Ponieważ pytań jest wiele przygotowaliśmy krótki poradnik z najczęściej zadawanymi pytaniami na temat zdrowego snu dziecka w oparciu o spanie w śpiworku niemowlęcym. Takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne wśród rodziców. Spanie w śpiworku jest bezpieczne i wygodne, a śpiworki Grobag dodatkowo posiadają rekomendację organizacji na rzecz zapobiegania przypadkom śmierci łóżeczkowej w Wielkiej Brytanii. Jakie są korzyści z używania śpiworka oraz pytania i wątpliwości z tym związane, znajdziecie w poniższym zestawieniu najczęściej zadawanych pytań dotyczących spania w śpiworku. Odpowiedzi są cenną wskazówką w jaki sposób zapewnić bezpieczny sen dziecku i mamy nadzieję, że pomogą wielu rodzicom. Jeśli nurtują Was pytania, których nie odnaleźliście w poniższym zestawieniu zapraszamy do kontaktu z nami mailowo lub telefonicznie.1. Co to jest śpiworek Gro-bag?


Śpiworek dziecięcy to „kocyk do ubrania” przeznaczony dla dzieci, to alternatywa dla zwykłych kocyków i pościeli. Śpiworek dziecięcy ma otwory na szyjkę i rączki, by zapewnić dziecku właściwą temperaturę przez całą noc i by uniknąć problemu ze skopywaniem tradycyjnych kocyków i pościeli.
   
2. Czy śpiworki dziecięce są bezpieczne?

Tak. Dobrze dopasowany śpiworek dziecięcy o małej grubości (wskaźnik 'tog'), prawidłowo użytkowany to prawdopodobnie najbezpieczniejsze legowisko dla Twojego Dziecka. Dziecko wewnątrz śpiworka dysponuje pełną swobodą ruchu. A przy tym, jeśli śpiworek dziecięcy jest odpowiednio dopasowany pod względem wieku/wagi, dziecko nie wyślizgnie się ani nie wśliźnie do środka dzięki otworom
na główkę i rączki. Dlatego właśnie, jeśli Dziecko jest odpowiednio ubrane, będzie przez całą noc spało bezpiecznie w przyjemnej, stałej temperaturze.

Produkt został gruntownie przebadany i przeszedł szereg testów. Stwierdzono, że wszystkie jego elementy spełniająwymogi brytyjskich standardów bezpieczeństwa i wszelkie pozostałe wymogi bezpieczeństwa. Krajowy organ normalizacyjny w Wielkiej Brytanii wyznaczył nowy standard BS85.

3. Dlaczego lepiej stosować śpiworki dziecięce niż kocyki i pościel?

- Dziecko nie zrzuci nakrycia, nie zmarznie i nie zbudzi otoczenia
- Dziecko nie ściągnie śpiworka przez główkę. Dlatego nie istnieje ryzyko uduszenia
- Zapewnia dziecku komfortową temperaturę przez całą noc
- Jeśli dziecko zbudzi się w środku nocy, może poruszać się na łóżeczku, a potem ponownie zapaść w sen, a Mama nie musi o tym wiedzieć, bo nie ma potrzeby go ponownie otulać ani nakrywać
- Staje się częścią nocnej rutyny. Dlatego nawet jeśli jesteście z dala od domu, Twoje dziecko czuje się swojsko i bezpiecznie, rozumie że przyszedł czas na sen
- Dziecko bez problemu zniesie zamianę kosza Mojżesza na łóżeczko, ponieważ śpiworek można stosować zarówno w jednym jak i drugim, a w śpiworku zawsze dziecko będzie się czuło pewnie i swojsko
- Opóźniają moment, w którym dziecko samodzielnie przewraca się na brzuszek
- Opóźniają moment, w którym dziecko jest zdolne samodzielnie wydostać się z łóżeczka

4. Jak ubrać dziecko do śpiworka Grobag?

Ubiór dziecka uzależniamy od grubości (wskaźnik 'tog') śpiworka Grobag i temperatury w sypialni dziecka. Dokładnie na tej samej zasadzie jak dopasowałabyś ubranko nocne do ilości kocyków. Potraktuj zamieszczoną poniżej tabelę jako wskazówkę. Pamiętaj jednak proszę, że każde dziecko jest wyjątkowe i dokładnie tak, jak to ma miejsce w przypadku kocyków i pościeli: wkrótce sama odkryjesz w czym Twój Maluszek czuje się najlepiej. Najlepszą metodą, by upewnić się, że dziecku nie jest zbyt chłodno/gorąco jest dotyk klatki piersiowej. Nie sugeruj się temperaturą rączek, bo rączki dziecka zazwyczaj są chłodne.


5. Którą grubość (wskaźnik 'tog') śpiworka Gro-bag powinnam wybrać?

Śpiworki dziecięce Grobag o grubości 2.5 tog są idealnym rozwiązaniem od jesieni do wiosny aż przychodzi czas, że letnie noce stają się naprawdę upalne. Jeśli temperatura w pokoiku dziecka nie przekracza zazwyczaj 20°C, polecamy śpiworek Grobag o grubości 2.5 Tog.

Jeśli mieszkasz w regionie charakteryzującym się wyjątkowo łagodnym klimatem lub jeśli masz wyjątkowo dobrze ogrzewane mieszkanie i temperatura w pokoiku dziecka przekracza 21°C, powinieneś wziąć pod uwagę śpiworek Grobag o grubości 1.0 tog do całorocznego użytku. Nasze śpiworki Grobag o grubości 1.0 tog doskonale sprawdzają się w miesiącach letnich gdy temperatury są wyższe, a także wczesną wiosną i jesienią do drzemki dziennej, podczas gdy na noc wciąż używasz śpiworka Grobag o grubości 2.5 tog.

Śpiworki Grobag o grubości 0.5 tog nadają się do stosowania w pełni lata, podczas podróży do ciepłych krajów, a także gdy Twoje dziecko jest chore i ma podwyższoną temperaturę.


6. Dlaczego śpiworek dziecięcy zalecany na zimę ma zaledwie 2.5 tog grubości, skoro moja zimowa kołdra ma aż 12 tog?

Zalecenia pracowników służby zdrowia nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że śpiworki dziecięce powinny być 'lekkie'. Badania wykazały, że śpiworki dziecięce Grobag o grubości 2.5 tog sprawdzają się doskonale w klimacie panującym w Wielkiej Brytanii i w zalecanej temperaturze pokoiku dziecka w wysokości 16-20°C.
Śpiworek dziecięcy dokładnie otula dziecko izolując je od otoczenia, stanowiąc jak gdyby woreczek z ciepłym powietrzem. Śpiworki Grobag o niskim wskaźniku tog są uniwersalne, można je stosować przez cały rok. Wystarczy tylko dostosować ubranko. Gdy jest naprawdę zimno, ubieramy dziecko do śpiworka ciepło (włączając śpioszki, skarpetki, a nawet sweterek). Kiedy jest ciepło, albo dziecko jest chore, zmniejszamy ilość ubranek i w ten sposób dziecko przez cały czas ma zapewnioną właściwą temperaturę. Pamiętaj: W żadnym wypadku nie przykrywaj dziecka w śpiworku dziecięcym pierzyną ani kołderką.

7. Co to jest wskaźnik TOG?

Wskaźnik 'tog' wskazuje grubość, czyli „ochronę termalną” produktu i jest w Wielkiej Brytanii powszechnie stosowanym wskaźnikiem grubości kołdry. Grubość śpiworków dziecięcych Grobag jest testowana pod kątem zgodności z BS4745:1990 oraz nowym brytyjskim standardem BS 8510:2009. Pracownicy służby zdrowia zalecają, by śpiworki dziecięce były 'lekkie' i spełniały najnowszy brytyjski standard, a w temperaturze 10-20°C stosować śpiworki dziecięce o grubości 2.0 Tog i 3.5. I dlatego właśnie śpiworki o grubości 2.5 Tog, stosowane przy zalecanej w pokoiku temperaturze 16-20°C, stanowią główną linię produktów Grobag.

8. Jaka temperatura jest najwłaściwsza dla mojego dziecka?

FSID i pracownicy służby zdrowia wskazują dla dziecka temperaturę 16-20°C jako optymalną, a 18°C jako idealną. Nasze śpiworki dziecięce Grobag o grubości 2.5 Tog zostały zaprojektowane do stosowania właśnie w tym zakresie temperatur. Jeśli pokoik dziecka jest cieplejszy lub chłodniejszy, należy po prostu dostosować odpowiednio ubranko. W miesiącach letnich oraz w cieplejszym klimacie, gdy temperatura w pokoiku przekracza 20°C, zalecamy stosowanie śpiworków o grubości 1.0 Tog lub 0.5 Tog wykonanych ze 100-procentowej bawełny.

Rodzice często nas pytają, jak utrzymać w pokoju temperaturę na poziomie 18°C w sezonie zimowym, nie zostawiając ogrzewania centralnego włączonego przez całą noc! Polecamy wtedy niedrogie piecyki z regulacją termostatyczną do nabycia w każdym sklepie z AGD. Piecyk należy ustawić z dala od łóżeczka i poza zasięgiem rączek dziecka i wyregulować tak, by utrzymywał idealną temperaturę pomieszczenia. Tym sposobem zaoszczędzasz pieniądze i czas, bo nie musisz przykręcać i odkręcać kaloryfera. (Pamiętaj, kiedy dziecko nauczy się samodzielnie opuszczać łóżeczko, piecyk należy usunąć). Do każdego śpiworka Grobag dołączamy BEZPŁATNY termometr pokojowy, pomagający monitorować temperaturę w sypialni dziecka.

9. Co zrobić gdy dziecku jest zbyt chłodno lub zbyt ciepło?


Jeśli dziecko przebudziło się z powodu zimna weź je na ręce i dostosuj temperaturę w pokoju lub ubranko. Ogrzej dziecko przytulając je w śpiworku zanim położysz je na powrót w ciepłym i przytulnym łóżeczku. Jeśli dziecku jest gorąco, przynieś mu ochłodę zdejmując z niego część ubranek, a następnie dostosuj temperaturę
pomieszczenia albo ubierz odpowiednio nim znajdzie się z powrotem w łóżeczku.

10. Czy istnieje ryzyko przegrzania dziecka w śpiworku Grobag?

Ryzyko przegrzania dziecka nie istnieje, pod warunkiem, że postępujesz zgodnie ze wskazaniami termometru pokojowego (dołączonego BEZPŁATNIE do każdego śpiworka Grobag). Nigdy nie zakrywaj główki dziecka. Śpiworki dziecięce pozbawione rękawków są najbezpieczniejsze. Nigdy nie stosuj ubranek ani pościeli z kapturkiem. Kiedy dziecko jest chore i ma podwyższoną temperaturę, ubierz je lżej i zastosuj cieńsze nakrycie. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się skonsultować z pracownikiem służby zdrowia.

11. Jaki rozmiar śpiworka wybrać?

Śpiworki Grobag w rozmiarze 0-6 miesięcy są odpowiednie już od urodzenia, jeśli waga dziecko przekracza 4 kg. W przeciwnym wypadku należy poczekać do chwili gdy dziecko osiągnie wagę 4 kg. Może to nastąpić w 6 miesiącu, a nawet później.

Rozmiar 6-18 miesięcy jest przeznaczony dla dzieci o wadze przekraczającej 8,1 kg.
Zwykle pomiędzy 18 a 24 miesiącem życia.

Rozmiar 18-36 miesięcy jest odpowiedni dla szkraba ważącego ponad 11,4 kg.12. Ile śpiworków Grobag powinnam kupić?


Wziąwszy pod uwagę, że większe rozmiary nadają się do stosowania przynajmniej przez rok, zalecamy zakupienie przynajmniej dwóch śpiworków Grobag (zapasowy zawsze będziesz miała pod ręką na wypadek „awarii”).


13. Dlaczego śpiworki Grobag nie mają rękawków?

Jesteśmy przekonani, że śpiworki dziecięce pozbawione rękawków zapobiegają przegrzaniu i zapewniają właściwą cyrkulację powietrza. Zauważ, że nawet dzieci śpiące pod kocykiem, rzadko kiedy chowają rączki pod kocyk. Nowy standard brytyjski również wymaga, by śpiworki dziecięce „były pozbawione rękawków i kapturków”. Na chłodną porę zalecamy piżamkę z długim rękawkiem albo śpioszki.

14. Jak prać śpiworek dziecięcy Grobag?


Wszystkie śpiworki Grobag nadają się do prania w pralce w temperaturze 40°C. Można je rozwiesić do wyschnięcia albo suszyć w suszarce bębnowej. Zaprojektowaliśmy śpiworki biorąc pod uwagę 5-procentową kurczliwość bawełnianych tkanin. Jeśli Twoje dziecko ma alergię i chciałabyś prać jego śpiworek Grobag w temperaturze 60°C, bądź gotowa na to, że skurczy się troszkę bardziej. Generalnie stosuj zasadę – jeśli śpiworek nie jest szczególnie brudny, piorę go w temperaturze 30°C! Na czas prania pozapinaj suwaki. Produkt nie wymaga prasowania. Jeśli jednak chcesz go mimo to wyprasować, ustaw żelazko na niską temperaturę i unikaj kontaktu suwaków i osłonek na suwaki z żelazkiem. Nie pierz z ciemnymi kolorami. Żeby produkt zachował oryginalny kolor, unikaj środków z wybielaczem.

15. Kiedy przestać stosować śpiworek Grobag?

Śpiworka Grobag można używać aż do chwili gdy dziecko będzie gotowe do przeprowadzki z łóżeczka na łóżko. A jeśli Twoje Dziecko ma ochotę – nawet dłużej, dzięki temu że śpiworek pozwala na swobodę ruchu. Nawet kiedy Twój Szkrab nauczy się stawać w śpiworku Grobag, to i tak wspinaczka łóżeczkowa nie będzie dla niego prosta. Dodatkowy bonus stawi więc to, że śpiworek Grobag opóźnia moment, w którym przeprowadzka z łóżeczka na łózko jest konieczna! Nie myśl jednak o nim dopóki dziecko nie wyrośnie z rozmiaru 18-36 miesięcy.

16. Jakiej innej pościeli mogę używać ze śpiworkiem Grobag?

Śpiworki Grobag są stosowane zamiast kocyków i pościeli. Dodatkowo potrzebny jest jedynie materac. Śpiworki są dostępne w trzech wariantach grubości (wskaźnik 'tog') dopasowanych do różnych dzieci i różnych temperatur w sypialni. Do pierwszego roku życia w ogóle nie należy stosować kołder, pierzyn i poduszek.
Potem nie wolno kołder, pierzyn i poduszek łączyć ze śpiworkiem dziecięcym. Zgodnie z zaleceniami FSID najbezpieczniejszym miejscem do spania dla Twojego dziecka przez pierwszych sześć miesięcy jest łóżeczko lub kołyska w pokoju Mamy. Jeśli Mama bierze dziecko na noc do swojego łóżka, musi upewnić się, że dziecko
w śpiworku Grobag nie zostanie nakryte żądną dodatkową pościelą. Zawsze należy pamiętać, że śpiworki Grgobag zaprojektowano tak, by zastępowały kocyki i pościel w łóżeczku dziecka. Śpiworek dziecięcy nie jest szlafrokiem. Ważne: Nigdy nie stosuj śpiworka Grobag jednocześnie z kołderką ani pierzynką.

17. Dlaczego nie sprzedajecie śpiworków Grobag starczających na dłużej – na przykład od 6 miesiąca do 3 lat?

Pomiędzy 6 miesiącem życia a 3 rokiem dziecko bardzo się zmienia i jesteśmy przekonani, że nie da się stworzyć śpiworka dziecięcego, który pasowałby i zarazem byłby bezpieczny zarówno dla sześciomiesięcznego Maluszka i trzyletniego Szkraba. Okres najbardziej intensywnego wzrostu dziecka przypada na pierwsze 6 miesięcy, a potem stopniowo się zmniejsza. Dlatego właśnie nasz najmniejszy rozmiar (0-6 miesięcy) przeznaczony jest dla pierwszych sześciu miesięcy, kolejny rozmiar (6-18 miesięcy) – do stosowania w przeciągu pełnego roku, a następny (18-36 miesięcy) nadaje się na całe półtora roku.

18. Dlaczego na etykiecie mojego Grobaga jest napisane, że można go używać dla dzieci z minimalną wagą 7 funtów?

Zanim ustanowiono najnowszy brytyjski standard, śpiworki dziecięce Grobag były dostosowane do wytycznych zawartych w Dobrowolnym Kodeksie Praktyk obowiązującym w Wielkiej Brytanii, który został ogłoszony przez Baby Products Association w 2005 roku. Zalecenia te oparte były na danych dotyczących wagi urodzeniowej dzieci oraz obwodu główki i szyjki. Grupa wypracowująca nowy brytyjski standard opierała się na danych, które odnotowały wzrost wagi urodzeniowej i większy obwód główki oraz szyjki u dzieci. Dlatego wyznaczyła nowe wielkości. Dzieci przychodzące na świat różnią się wielkością i budową, ale jedno jest najważniejsze dla bezpieczeństwa wszystkich: śpiworek nie może być za duży.

19. Dlaczego w przypadku mniejszych rozmiarów śpiworka Grobag waga dziecka jest tak istotna?

Kluczowym zagadnieniem w kwestii bezpieczeństwa jest dla nas pewność, że dziecko nie ma możliwości wsunąć się do śpiworka. Dlatego zadbaliśmy o to, by otwór na główkę był dostatecznie duży, by zapewnić wygodę i zapobiec przegrzaniu, a jednocześnie był mniejszy niż główka w śpiworku przeznaczonym dla konkretnego wieku/wagi dziecka. W zgodzie z nowym brytyjskim standardem dla bezpiecznych śpiworków dziecięcych (BS 8510:2009) określamy wielkość główki w przełożeniu na wagę w oparciu o wykresy sporządzone przez pracowników służby zdrowia. Większość świeżo upieczonych rodziców nie zna obwodu główki swojego dziecka, a z ustaleniem wagi nie ma żadnego problemu. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się używać wagi jako wskaźnika. Zawsze dbaj o to, by główka dziecka była odkryta, bez względu na to czy używasz śpiworka Grobag, kocyka czy innej pościeli.

20. Kiedy mogę po raz pierwszy użyć śpiworka dziecięcego Grobag?

Śpiworki Grobag w rozmiarze 0-6 miesięcy są przeznaczone dla dzieci, których waga przekracza 4 kg (8 funtów) i pod tym warunkiem można je stosować już od chwili urodzenia. Jeśli waga Twojego nowo narodzonego dziecka nie przekracza 4 kg (8 funtów), wtedy należy poczekać do chwili, gdy dziecko osiągnie pożądaną wagę. Na pierwsze tygodnie życia i dla dzieci z wagą niższą od 4 kg (8 funtów) zalecamy otulaz Grobag Swaddle jako bezpieczne i proste rozwiązanie. Śpiworek Grobag w rozmiarze 0-6 miesięcy jest wyposażony pod ramionkami w zatrzaski pozwalające dopasować rozmiar otworów na rączki dla dzieci z wagą poniżej 4,5 kg (10 funtów).

21. Czym różni się śpiworek Grobag od wszystkich innych śpiworków dziecięcych?

W chwili gdy wypuszczaliśmy na rynek nasz pierwszy śpiworek, liczba Mam używających śpiworków dziecięcych nie przekraczała 2 procent. Dziś przekracza 90 procent. Napawa nas dumą fakt, że zmiana ta jest po części naszą zasługą. Ale to jeszcze nic! Od początku naszym celem był lepszy, spokojniejszy oraz bezpieczniejszy sen dzieci i Mam. W 2001 roku rozpoczęliśmy współpracę z FSID, wspieramy finansowo ich badania i wspólnie promujemy bezpieczny sen. To nie wszystko! Na bieżąco zapoznajemy się z wynikami najnowszych badań w zakresie
bezpiecznego snu, po to by mieć pewność, że śpiworki Grobag oferują najwyższą jakość i są tak bezpieczne jak to tylko możliwe. Lecz również i po to, by broszury informacyjne dołączane do naszych produktów były zawsze aktualne i użyteczne tak dla rodziców, jak i wszystkich, którzy opiekują się dziećmi.

W rezultacie kupując śpiworek Grobag możesz mieć pewność, że:
- Wybierasz śpiworek dziecięcy spełniający wszystkie wymogi nowego brytyjskiego standardu (BS 8510:2009)
- Wybierasz jedyny śpiworek dziecięcy rekomendowany przez FSID – wiodącą organizację na rzecz zapobiegania przypadkom śmierci łóżeczkowej w Wielkiej Brytanii
- Wybierasz śpiworek dziecięcy, który przeszedł rygorystyczną kontrolę jakości i testy
- Wybierasz śpiworek dziecięcy, którego wszystkie elementy są solidne i najwyższej jakości (np. suwaki YKK, zatrzaski)
- Wybierasz śpiworek dziecięcy, który jest właściwie dopasowany do wielkości Twojego dziecka w zgodzie z wymogami nowego brytyjskiego standardu
- Wybierasz z najszerszej oferty rozmiarów i grubości (wskaźnik 'tog') dostępnej na rynku
- Otrzymujesz BEZPŁATNIE termometr pokojowy i instrukcję jak stosować śpiworek Grobag prawidłowo i bezpiecznie
- Wybierasz śpiworek z warstwą zewnętrzną i podszewką wykonanymi ze 100-procentowej bawełny
- Wybierasz laureata wielu nagród, ulubiony w Wielkiej Brytanii, pionierski śpiworek dziecięcy Grobag!


22. Czy Grobag jest nazwą marki?

Tak, to zastrzeżona, zarejestrowana marka. Wszystko zaczęło się w 1997 roku. Wtedy przyszedł na świat nasz synek – Sam i zaczęły się problemy. Sam zrzucał z siebie nakrycie i zmarznięty budził nas w nocy. Sprowadziliśmy z Europy śpiwór dziecięcy, który Rob nazwał „Grobag” i tak już zostało! Gdy dwa lata później przyszło na świat kolejne dziecko – Lucy – postanowiliśmy podzielić się śpiworkiem Grobag z innymi rodzicami i założyliśmy firmę „Grobag”, która z czasem przerodziła się w „Firmę Gro”. Oczywiście dzisiaj, gdy ponad 90 procent Mam w Wielkiej Brytanii używa śpiworków dziecięcych, jest ich na rynku bardzo wiele. Ale wyłącznie nasze mają prawo do nazwy „Grobag”. Dumą napawa nas fakt, że to my jesteśmy rodzicami, którzy zmienili sposób układania dzieci do łóżeczek w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy leaderem na rynku śpiworków dziecięcych w Wielkiej Brytanii, laureatem wielu nagród, a przede wszystkim niezmiennie trzymamy się naszej naczelnej zasady: bezpieczeństwo i najwyższa jakość. Pamiętaj, że żaden inny śpiworek dziecięcy nie może równać się ze śpiworkiem Grobag! Jesteśmy przekonani, że kupując śpiworek Grobag, wybierasz najbezpieczniejszy, najszerzej testowany, najstaranniej wykonany
i przez to – najlepszy jakościowo śpiworek dziecięcy z dostępnych na rynku.

23. Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat nowego brytyjskiego standardu dla śpiworków dziecięcych.

Nowy brytyjski standard dla śpiworków dziecięcych (BS 8510:2009) to standard jakości i bezpieczeństwa dla śpiworków dziecięcych w Wielkiej Brytanii. Ponad dwa lata trwały prace nad stworzeniem śpiworka dziecięcego bezpiecznego i wysokiej jakości. Prowadził je zespół współtworzony przez firmę Gro i grono znakomitych ekspertów. Żeby śpiworki dziecięce spełniały wymogi nowego standardu, należy je projektować według konkretnych wskazań, a one same muszą przejść pomyślnie szereg specjalistycznych testów. Standard BS 8510:2009 powstał z myślą
o bezpieczeństwie dziecka.

Poniżej niektóre z wymagań tego standardu:
- Śpiworki dziecięce powinny być pozbawione rękawków i kapturków, by uniknąć ryzyka przegrzania dziecka
- Bezpieczeństwo dziecka wymaga, by otwór na główkę miał określoną wielkość minimalną i maksymalną
- Suwaki, guziki i zatrzaski muszą przejść pomyślnie rygorystyczne testy na siłę i wytrzymałość
- Nie wolno umieszczać żadnych pętelek. Wszystkie ozdoby, takie jak hafty, wstążki, tasiemki i aplikacje muszą przejść pomyślnie rygorystyczne testy, by mieć pewność, że są bezpieczne dla dzieci i nie stwarzają ryzyka zakrztuszenia się, uduszenia ani utknięcia
- Produkt przechodzi testy kurczliwości i trwałości koloru, by zapewnić jakość i trwałość
- Produkt przechodzi testy na obecność niebezpiecznych substancji chemicznych w farbie użytej do tkanin i substancji wydzielających się pod wpływem ciepła
- Śpiworki dziecięce muszą być właściwie oznakowane w odniesieniu do wieku/wielkości dziecka
- Śpiworki dziecięce powinny być lekkie (wskaźnik 'tog') i właściwie oznakowane pod kątem wskaźnika grubości i odpowiedniej do niego temperatury w pomieszczeniu, a także przejść pomyślnie testy

Nie ma obowiązku stosowania się do nowego brytyjskiego standardu i faktycznie: nie wszystkie marki śpiworków dziecięcych dostępnych w Wielkiej Brytanii go spełniają. Firma Gro od początku jest wierna swojej naczelnej zasadzie wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Standard BS 8510:2009 w znacznej mierze oparto na wcześniejszym Kodzie Postępowania dla Bezpieczeństwa i Jakości Śpiworków do Spania dla Dzieci (2005), który również nie był obowiązkowy. W prace nad nim byliśmy zaangażowani osobiście. Od początku byliśmy przekonani o konieczności
stworzenia śpiworka, który nadaje się do wielokrotnego prania i w którym można zostawić śpiące dziecko bez opieki nawet do 12 godzin, a ono będzie bezpieczne.

24. Po co bezpłatny termometr pokojowy?

BEZPŁATNY termometr pokojowy i wszelkie broszury informacyjne jakie otrzymujesz wraz ze śpiworkiem Grobag dostarczają dodatkowych informacji na temat sposobu użytkowania śpiworka i właściwego ubranka dla dziecka. Są nieocenioną pomocą dla Mamy i wszystkich zajmujących się opieką nad dziećmi. (Nasz termometr pokojowy zaprojektowała Ouvrielle dla męża, by wreszcie przestał wypytać w co ubrać dziecko!).

25. Dlaczego stworzyliście śpiworek o grubości 3.5 Tog?

Wypuszczenie na rynek śpiworka o grubości 3.5 Tog jest skutkiem interwencji rodziców. Zwrócili nam uwagę, że w ostatnich latach temperatura zimą znacznie spada i przydałby się cieplejszy śpiworek.

26. Kiedy mogę używać śpiworka o grubości 3.5 Tog?

Kiedy temperatura w pokoju spadnie poniżej 16 stopni Celsjusza.

27. Czy to oznacza, że śpiworek 2.5 Tog jest niewystarczający na zimę?

Śpiworek o grubości 2.5 Tog, który opisujemy jako produkt nadający się do używania przez okrągły rok, jest odpowiedni do typowej temperatury pokojowej w Wielkiej Brytanii, czyli 16-20 stopni Celsjusza. Jednakże od kilku lat nasi klienci proszą nas o coś grubszego na zimę, kiedy temperatury bywają naprawdę niskie. I dlatego właśnie stworzyliśmy śpiworek o grubości 3.5 Tog. Jeśli dysponujesz wyłącznie śpiworkiem o grubości 2.5 Tog, utrzymuj temperaturę w sypialni dziecka na wysokości 16-20 stopni Celsjusza i dostosuj odpowiednio ubranko pod śpiworkiem Grobag.

28. Czy mogę po prostu narzucić na śpiworek Grobag kocyk, gdy jest naprawdę zimno?

Kocyk łatwo zrzucić. Ponadto nie znasz wtedy całkowitego wskaźnika 'tog' okrycia dziecka. Dlatego zalecamy stosowanie śpiworka o grubości 3.5 Tog, o którym z całą pewnością wiesz, że ma sprawdzoną grubość i spełnia brytyjski standard bezpieczeństwa.

29. Czy śpiworek o grubości 3.5 Tog również jest rekomendowany przez FSID i spełnia brytyjski standard?

Tak.


źródło: bezpiecznysendziecka.pl

Komentarze

ilość komentarzy: 1

Facebook:  

Temat:     

Treśc komentarza:  

Przepisz kod z obrazka: Captcha Podpis:     

polecam

Dodano: 2020-09-04, Dodał / a: xxi

polecam śpiworki