JestemDzieckiem.pl
Ilość: 0 

1
Forum JestemDzieckiem.pl - poradnik dla początkujących

Dodano: 2011-10-20
Fora internetowe znane są użytkownikom sieci nie od dziś. Nie wszyscy z nich jednak korzystają. Bywa, że z braku czasu lub chęci, ale zdarza się, że nowego użytkownika zniechęca ilość guziczków i opcji, jakie znajdują na forach. W trosce o tych właśnie - niepewnych - użytkowników forum JestemDzieckiem.pl przygotowaliśmy mini przewodnik po podstawowych funkcjach naszego forum. Wierzymy, że z naszą pomocą przekonacie się, że "nie taki wilk straszny, jak go malują". Zapraszamy!Jak odnaleźć nasze forum? Nic prostszego! Są na to dwa sposoby. Możesz wpisać jego adres internetowy http://forum.jestemdzieckiem.pl w pasku adresu swojej wyszukiwarki lub - jeśli jesteś na tej stronie - kliknąć w przycisk, który jest linkiem do forum. Znajdziesz go w prawym górnym rogu naszej strony, pod wyszukiwarką, a obok przycisku ze znanym Ci na pewno logiem Facebook.
Jako niezalogowany ani nie zarejestrowany użytkownik możesz przeglądać nasze forum, czytac posty innych użytkowników, przeglądać zdjęcia. Jednak, aby wziąć udział w dyskusjach, odpowiadać na posty musisz się zarejestrować na naszym forum, a później przy każdym wejściu na nie - logować się.

Aby zarejestrować się na forum otwórz formularz rejestracyjny na stronie forum.jestemdzieckiem.pl. Link do niego znajdziesz w prawym górnym rogu forum, na lewo od wyszukiwarki. Zostaniesz poproszony/a o akceptację regulaminu forum. Przeczytaj go i potwierdź akceptację zaznaczając haczykiem zdanie "Zgadzam się z zasadami i warunkami korzystania z serwisu". Następnie kliknij w przycisk 'Kontynuuj rejestrację'. 

Zostaniesz przeniesiony/a na stronę właściwego formularza, gdzie będziesz musiał/a podać swoje dane. Nazwa użytkownika to nazwa, która będzie Ci potrzebna do każdorazowego logowania się na forum. Nie będzie ona widoczna dla innych użytkowników. Nazwa wyświetlana to inaczej Twój nick na forum. Będzie się ona pojawiała przy każdym Twoim poście i po niej właśnie będziesz rozpoznawany/a przez innych użytkowników. Adres e-mail wpisz dwukrotnie ten sam. Pamiętaj, aby był on aktualny i prawidłowy, bowiem na ten właśnie adres przyjdzie do Ciebie wiadomość z prośbą o potwierdzenie rejestracji.

W ustawieniach forum musi być zaznaczone haczykiem (tak, jak na obrazku poniżej) zdanie "Odbieraj wiadomości e-mail od administracji" - to właśnie administracja forum wyśle do Ciebie wspomnianego wyżej maila. O tym, czy chcesz dostawać wiadomości od innych użytkowników możesz zdecydować sam/a. Strefa czasowa forum jest ustawiona automatycznie na polską - jeśli jednak mieszkasz poza granicami naszego kraju możesz wybrać swoją strefę.

O wypełnieniu dodatkowych informacji, takich jak numer GaduGadu czy Skype'a, możesz zadecydować sam/a. Umożliwisz w ten sposób innym użytkownikom forum kontakt z Tobą, jednak nie jest to konieczne. Na koniec poprosimy Cię jeszcze o wpisanie kodu z obrazka i zatwierdzenie całej rejestracji kliknięciem na przycisk "Rejestruj". Na kolejnej stronie zostaniesz poinformowany/a o pomyślnym przebiegu rejestracji i wysłaniu maila na podany przez Ciebie adres. Sprawdź swoją skrzynkę mailową, otwórz wiadomość z naszego forum i postępuj zgodnie z instrukcjami w nim zawartymi (czyli kliknij na link aktywacyjny). Jeśli nie znajdziesz tego maila w skrzynce odbiorczej, sprawdź w spamie - niestety zdarza się, że niektóre systemy antyspamowe mogą potraktować naszego maila jako spam.
 Po kliknięciu w link aktywacyjny zostaniesz przeniesiony/a z powrotem na forum, gdzie pogratulujemy Ci udanej rejestracji :) Teraz możesz zalogować się na forum używając nazwy użytkownika i hasła. Zapamiętaj je, gdyż zostaniesz poproszony/a o logowanie za każdym razem, gdy będziesz chciał/a napisać coś na forum. Aby zalogować się po wejściu na forum, kilknij w link "Logowanie" znajdujący się w prawym górnym rogu okna, na lewo od wyszukiwarki.

Aby publikować nowe posty na forum, wybierz interesujący Cię temat. Po prawej stronie znajdziesz przycisk "Napisz nowy temat". Kiedy go klikniesz, Twoim oczom ukaże się pole tekstowe. Pamiętaj, aby swój temat opatrzyć tytułem, który możesz wpisać ponad polem tekstowym. Na koniec naciśnij przycisk: "Napisz nowy temat".
Jako młody rodzic możesz mieć ochotę podzielić się z innymi forumowiczami zdjęciem swojego dziecka lub też wziąć udział w jednym z naszych licznych konkursów, w których często wybieramy najciekawsze zdjęcia użytkowników. Jak dodać fotografię do swojego posta? To nic trudnego. Są na to dwa sposoby. Pierwszy - i chyba prostszy - polega na dodaniu zdjęć lub innych plików poprzez kliknięcie na przycisk "Dodaj pliki" w formularzu tworzenia nowego tematu. Przycisk ten znajduje się pod polem tekstowym. Po jego kliknięciu wyskoczy okienko systemowe - teraz musisz znaleźć plik na dysku swojego komputera. Zaznasz ten plik i kliknij przycik "Otwórz". Plik zostanie automatycznie załadowany do posta, który tworzysz. Aby skorzystać z drugiego sposobu, Twoje zdjęcie musi znajdować się na serwerze. Istnieje wiele portali, które służą do przechowywania zdjęć za darmo np. Photobucket czy Picasa. Skopiuj adres wybranego zdjęcia i tworząc posta kliknij na ikonkę obrazka znajdującą się nad polem tekstowym. Pojawi się małe okienko z miejscem na adres Twojego zdjęcia - wklej go. W polu tekstowym pojawi się taki napis: [img]___adres_Twojego_Zdjęcia___[/img] - nie usuwaj go! Możesz pisać nad tym lub pod tym napisem.I to wszystko! Mamy nadzieję, że dzięki temu miniporadnikowi korzystanie z forum nie będzie dla Was problemem i dołączycie do naszego grona! Zapraszamy!

Komentarze

ilość komentarzy: 1

Facebook:  

Temat:     

Treśc komentarza:  

Przepisz kod z obrazka: Captcha Podpis:     

aktualizacja i nowa szata graficzna naszego forum..

Dodano: 2013-02-19, Dodał / a: JestemDzieckiem.pl

Miło nam poinformować, że nasze forum zostało dziś zaktualizowane do najnowszej wersji, zgodnej ze wszystkimi nowymi przeglądarkami. Nowe forum jest łatwiejsze w użytkowaniu, zmieniliśmy także nieznacznie szatę graficzną tak aby była przyjemniejsza w odbiorze. Przewodnik (artykuł wyżej) po forum jest nadal aktualny, opisana funkcjonalność we wszystkich miejscach pozostała taka sama - zmieniła się jedynie szata graficzna (na ładniejszą). Dodaliśmy też wiele nowych funkcji, łatwych i intuicyjnych, obsługa których nie powinna być skomplikowana. Mamy nadzieję, że nasze nowe forum spodoba się Wam - będzie łatwe i przejrzyste w użytkowaniu. Jeśli w nowej wersji znajdziecie coś co warto poprawić lub udoskonalić - proszę piszcie, najlepiej na forum w dziale "informacje techniczne"