JestemDzieckiem.pl
Ilość: 0 

0
Skąd mam wiedzieć, że jestem w ciąży?

Dodano: 2010-06-26
Jeżeli trafiłaś do tej informacji to najprawdopodobniej już teraz Twoje ciało coś Ci podpowiada. A może „wewnętrzny głos” każe Ci sprawdzić, czy przypadkiem nie zostaniesz mamą? Do najwcześniejszych objawów ciąży należy zaliczyć wyczuwalne pulsowanie tętnicy macicznej oraz obrzmienie, mrowienie piersi, już od ok. 4 tygodnia możesz zacząć odczuwać nudności, zdarza się również, że w pierwszych tygodniach ciąży panie odczuwają metaliczny posmak w ustach. Z dużym prawdopodobieństwem już na początku Twój pęcherz będzie Ci kazał częściej biegać do toalety.


Jeżeli starasz się o dziecko lub Twoje ostatnie zachowania seksualne nie były odpowiednio zabezpieczone i teraz chcesz się dowiedzieć: „Co dalej? Czy jestem w ciąży?”, najłatwiej będzie przeprowadzić test ciążowy  badający poziom hormonu hCG. Domowy test jest tak samo pewny jak ten, przeprowadzany w laboratoriach. Zyskujesz komfort prywatności, wygody i kompletnej dyskrecji.

I tu wypada powiedzieć: „Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki lub skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą” – bardzo często słyszymy tę formułkę jednak jej treść jest jak najbardziej aktualna. W tym przypadku od dokładności przeczytania ulotki może zależeć poprawny wynik testu, dlatego zapoznaj się z zaleceniami przed jego wykonaniem.

Jeżeli otrzymasz wynik pozytywny udaj się do swojego lekarza, aby potwierdzić wynik domowego testu. Zostaną zadane Ci pytania, na które warto, abyś się przygotowała, między innymi: Co spowodowało Twoje sięgnięcie po test? Czy starasz się o dziecko? Czy może nie zabezpieczyłaś się odpowiednio podczas stosunku? Jaki test domowy wykonałaś i kiedy (po jakim czasie od stosunku, w jakim terminie od ostatniej miesiączki, czy wykonałaś test rano, czy wieczorem)? Postaraj się zebrać jak najwięcej informacji i zapisz pytania, które chciałabyś zadać lekarzowi. Notowanie jeszcze przed wizytą, w momencie, gdy pojawia się pytanie, pomoże Ci w precyzowaniu myśli i da pewność, że zapytałaś o wszystko, co chciałaś wiedzieć.

Jeżeli otrzymałaś wynik negatywny na domowym teście ciążowym odczekaj tydzień, w przypadku gdy miesiączka nadal się nie pojawia, zrób drugi test i skonsultuj się z lekarzem, możliwe, że inne czynniki niż ciąża wpływają na brak okresu.

Komentarze

ilość komentarzy: 0

Facebook:  

Temat:     

Treśc komentarza:  

Przepisz kod z obrazka: Captcha Podpis:     

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.